6.1 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021
Home KURIOZITETE Aksidenti më i çuditshëm, kush ishte fajtori?

Aksidenti më i çuditshëm, kush ishte fajtori?

Kamerat e sigurisë në Sao Paulo regjistruan një nga përplasjet më të çuditshme.

Pamjet e quajtura “përplasje e sinkronizuar” tregojnë një Chevrolet Onix të bardhë të parkuar. Përtej rrugës, një Honda Civic i argjendtë është parkuar në garazh.

Të dy veturat po presin momentin e duhur për tu futur në rrugë. Pastaj vjen përplasja.

Pamjet kanë shkaktuar komente dhe diskutime të shumta se kush është fajtori për aksidentin.Reklamë

Siç shkruan Motor1, ka të ngjarë që asnjë shofer nuk mund ta shohë tjetrin për shkak të ‘këndit të vdekur’.

Të dy shoferët ndoshta do ta kishin shumë të vështirë të dallonin tjetrin në momentin që filluan të ktheheshin mbrapsht.

Në fund, ndodhi vetëm një dëm i vogël material.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Te varri i mikut më të madh të shqiptarëve

Shkruan:Daut Dauti Në fund të fshatit Brushford, në anën e djathtë të rrugës, gjendet kisha St. Nicholas. Është ditë...

Vetëm se fliste të vërtetën: Vr.asja greke e Gjeneralit Telini që shihte shqiptarët deri në Janinë e Çamëri

Më 27 gusht të vitit 1923, në rrugën që bashkon qytetin e Janinës me Kakavijën, 10 kilometër pranë kufirit, njerëz të panjohur...

Pamje: Dy “banda” majmunësh luftojnë mes vete, e bllokojnë rrugën

Në internet është publikuar pamje e rrallë e dy grupeve të mëdha të majmunëve që luftojnë mes vete para vozitësve të habitur...

Vepra artistike sipas Platonit qetëson luftën e amshueshme dhe ndryshimin e idesë dhe të materies

Sipas Plotinit detyra fundamentale e artit qëndron në faktin që në të veçanten të paraqesë pajtimin e plotë të idesë dhe të...

Recent Comments