6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KURIOZITETE A mund ta gjeni gabimin në këtë fotografi?

A mund ta gjeni gabimin në këtë fotografi?

A i harroni shpesh gjërat që ju duhen në kohën më të keqe të mundshme? Po vononi, do të largoheni nga shtëpia juaj dhe papritmas, çelësat tuaj.

Ata ishin aty, por thjesht u zhdukën në mënyrë misterioze… A mund të ecin? Askush përveç jush nuk është në shtëpi, kështu që patjetër që keni faj! Shpesh, nxitimi dhe stresi na parandalojnë të shohim gjërat që janë përpara hundëve tona, shkruan Bright Side

Zgjidhja e enigmave vizuale është një ushtrim i shkëlqyeshëm që mund ta përdorni për të mos përsëritur këto lloj situatash.

Trajnimi i mendjes tuaj për të parë çdo detaj të vogël është një mënyrë argëtuese për të përmirësuar këtë aftësi edhe në jetën e përditshme.

Nëse nuk arritët ta gjeni, rezultatin e keni më poshtë.

Sh

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments