6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KËSHILLA Pini sa më shumë ujë kur keni kokëdhimbje

Pini sa më shumë ujë kur keni kokëdhimbje

Uji i pijshëm mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve të kokës

Dehidratimi mund të shkaktojë dhimbje koke dhe migrene në disa.

Disa studime kanë treguar që uji mund të lehtësojë dhimbjet e kokës tek ata që janë të dehidratuar.

ADVERTISEMENT

Sidoqoftë, kjo duket se varet nga lloji i dhimbjes së kokës, njofton klankosova.

Një studim i 18 personave zbuloi se uji nuk kishte asnjë efekt në shpeshtësinë e dhimbjeve të kokës, por reduktoi disi intensitetin dhe kohëzgjatjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments