6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home ART Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

Avatari është një film që shumë prej nesh e kujtojnë dhe kënaqen, jo vetëm për shkak të historisë së mahnitshme, por edhe për shkak të botës së pabesueshme që na tregoi. Ishte një film aq shumë i suksesshëm saqë u rendit si filmi me fitimin më të lartë në të gjitha kohërat. Deri sa erdhi Avengers: Endgame në 2019 që ia kaloi Avatarit. Pjesa e dytë e kësaj sage është planifikuar të lançohet në 2022-shin dhe ne më në fund do të zbulojmë se si vazhdon udhëtimi i Jake Sully. Por ndërkohë le t’ju kujtojmë sesi duken sot disa nga personazhet më të njohura të Avatar.

1. Laz Alonso — Tsu’tey

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

2. Sigourney Weaver — Dr. Grace Augustine

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

3. Wes Studi — Eytukan

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

4. Sam Worthington — Jake Sully

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

5. Michelle Rodríguez — Trudy Chacon

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

6. Zoe Saldana — Neytiri

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

7. Dileep Rao — Dr. Max Patel

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

8. C. C. H. Pounder — Mo’at

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!
9. Stephen Lang — Coronel Miles Quaritch

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!
10. Giovanni Ribisi — Parker Selfridge

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

11. Joel Moore — Norm Spellman./K.C/dritare.net

Foto/ Ja si duken personazhet e Avatarit në jetën reale!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments