6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home ART Rruga e Qumështit: Konkursi i vitit 2021 në FOTO

Rruga e Qumështit: Konkursi i vitit 2021 në FOTO

Konkursi vjetor i “Rruga e Qumështit, fotografia e vitit” është një kompeticion për fotot më të mira të galaksisë sonë. Këtë vit, imazhet janë marrë nga e gjithë bota, ndërsa kanë konkurruar 25 fotografë mha 15 kombësi të ndryshme. Koha më e mirë për të vegjuar dhe fotografuar Rrugën e Qumështit është zakonisht mes majit dhe qershorit.

Vullkani Villarrica, Kili. Fotograf, Tomas Slovinsky
Ujëvara Iguazu, Brazil. Fotograf, Victor Lima
Mali Riaño, Spanjë. Fotograf, Pablo Ruiz
Big Sur, Kaliforni. Fotograf, Marcin Zajac
Provinca e Hormozgan, Iran. Fotograf, Mohammad Hayati
Utah, SHBA. Fotograf, Spencer Welling
Rruga e Oqeanit të Madh, Viktoria, Australi. Fotograf, José Luis Cantabrana
Tenerife, Ishujt Kanarie, Spanjë. Fotograf, Lorenzo Ranieri Tenti
Mali Taranaki, Zelandë e Re. Fotograf, Larryn Rae
Malet Adirondack, Nju Jork, SHBA. Fotograf, Daniel Stein
Bisti Badlands, Nju Meksiko, SHBA. Fotografe, Christine Kenyon
Parku Kombëtar Mungo, Australi. Fotograf, Daniel Thomas Gum
La Palma, Ishujt Kanarie, Spanjë. Fotograf, Antonio Solano
Parku Kombëtar Zion, Utah, SHBA. Fotograf, Brandt Ryder
Parku Kombëtar Capitol Reef, Utah, SHBA. Fotograf, Bryony Richards

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil?

Në vitin 1970, ekipi brazilian fitoi kupën për herë të tretë, duke u lejuar për ta mbajtur përgjithmonë kupën origjinale prej ari,...

Si u dënua legjenda Ahmet Golemi me 5 vite burg pse festoi fitoren e Muhamed Ali

Ahmet Golemi, një nga pionierët dhe emrat të shquar të boksit shqiptar që u nda një muaj më parë në moshën 85-vjeçare.

Recent Comments