6.1 C
Pristina
Friday, June 18, 2021
Home KAFSHËT Një betejë dramatike brenda familjes(Foto)

Një betejë dramatike brenda familjes(Foto)

Pamje të jashtëzakonshme janë filmuar nga përleshja mes një tigri dhe këlyshit të saj.

Beteja dramatike është fotografuar në Parkun Kombëtar Ranthambore, në Indi.

Tigri Noor (femër) dhe këlyshi i saj Sulatana (po femër) janë përleshur me njëra-tjetrën për rreth 20 sekonda, të cilat fotografi Parag Bhatt nuk mund t’i humbiste për asnjë arsye.

Ai beson se lufta ka nisur për zotërimin e territorit, ndërsa thotë se nuk do të harrojë asnjëherë atë që ka parë në këtë betejë brenda familjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bukuri arbëreshe në sytë e një fotografi legjendar

MARIO TESTINO KUJTON ORIGJINËN... As fotografi shumë i njohur i modës, Mario Testino, nuk i ka rezistuar tundimit përballë...

RRlTENl shpejtësinë e internetit me këtë truk të thjeshtë

Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të h umbur pa internet. ProbIemet me...

Vetëm 1 në 5 persona mund të gjejnë gabim në këtë foto: A mund ta gjeni edhe ju?

Diçka që nuk mund të mjaftojnë kurrë janë mashtruest e trurit. Tani, të rinjtë e sotëm preferojnë të rrijnë...

Ku gjendet qyteti ilir Damastion?

Qyteti Damastion për të cilin janë bërë përpjekje të shumta që të lokalizohet përmendet të gjeografi dhe historiani i antikitetit Straboni (vitet...

Recent Comments