6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home KULTURË Çfarë ka brenda çantës 60 mijë dollarëshe që i bëhet dhuratë të...

Çfarë ka brenda çantës 60 mijë dollarëshe që i bëhet dhuratë të nominuarve në Oscars?

Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscars mund të mos jetë rikthyer plotësisht në këtë vit, por disa elemente të veçanta të ngjarjes janë rikthyer.

Ata që do nominohen do të marrin çantat legjendare të dhuratave përmes postës nëse nuk marrin pjesë personalisht, dhe është dorëzimi mjaft special. Çdo çantë thuhet se kap vlerën plot 60 mijë dollarë.

Pra, çfarë ka saktësisht brenda?

Pjesa më e madhe e vlerës në çanta nuk është aspak në gjëra fizike. Është në mallin e vërtetë luksoz të epokës së rimëkëmbjes pandemike – udhëtimi!

Sipas Cosmopolitan, çantat përfshijnë kupona për tre netë në Resortin Kahari në Bahamas, tre netë në Casa del Campo në Republikën Dominikane, dy netë në Resortin ekskluzive Raiwasa në Fixhi, dhe, vetëm për të nominuarit, katër netë në Sailrock Resort në Turk dhe Kaikos, i cili vlerësohet të kap vlerën dhjetë mijë dollarë.

Ekzistojnë gjithashtu kupona dhe ftesa për trajtime manikyri, kirurgji plastike, dhe madje edhe këshilla të personalizuara për investime nga kapitalistët e sipërmarrjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilat shtete janë ende sot në komunizëm?

Një shtet me një popullsi më shumë se 11 milionë banorë. Kontrolli i ekonomisë nga shteti pothuajse e ka falimentuar qeverinë, e...

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjë të re të mahnitshme në lidhje me ujqërit(Video)

Një projekt nga Universiteti i Minesotas, misioni i të cilit është të kuptojë më mirë sjelljen e ujqërve, eksperimentoi me këto kafshë...

Eksperimenti i pazakontë që çoi në shpikjen e vaksinës së parë

Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke,...

Cili është grupi më i rrallë i gjakut?

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me...

Recent Comments