6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home SHKENCË/TECH Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

Instagrami ka kërkuar falje pas një gabimi me algoritmin e tij për të promovuar përmbajtjen dietale tek përdoruesit me çrregullime në stomak. Ky algoritëm kishte për qëllim rekomandimin automatik të përmbajtjes së dietës me një kërkim të thjeshtë, mirëpo, përmbajtja në aspektin shëndetësor ishte e gabuar.

Aktivistët e çrregullimeve të të ngrënit kanë thënë për BBC-në se njerëzve të pambrojtur mund t’u shkaktohen probleme.

Zëdhënësi i Instagramit kërkoi falje duke thënë se ishte një gabim dhe çështja është zgjidhur menjëherë.

“Kohët e fundit kemi prezantuar një funksionalitet të ri kërkimi në Instagram përtej “hashtag” dhe emrave të përdoruesit, për t’ju ndihmuar të zbuloni dhe eksploroni më lehtë përmbajtjen për të cilën jeni më të interesuar”, shtoi ai.

“Si pjesë e kësaj veçorie të re, kur prekni shiritin e kërkimit, ne do t’ju sugjerojmë tema për të cilat mund të dëshironi të kërkoni”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

”Hej, Kaçanik, o shkëmb e gur, Vritesh e pritesh për flamur,..” – Beteja e Kaçanikut

Sabit Jaha: BETEJA E KAÇANIKUT E VITIT 1910 II Beteja e Kaçanikut u zhvillua ndërmjet kryengritësve shqiptarë nën udhëheqjen...

Ja pse besohej që patkoi i kalit është fatndjellës

Ekzistojnë disa arsye, se përse njerëzit e periudhës mesjetare, besonin se patkonjtë e kuajve ishin fatndjellëse. Së pari ato ishin prej hekuri,...

Fermeri ndryshon aksidentalisht kufirin mes Belgjikës dhe Francën

Një fermer në Belgjikë ka ndryshuar aksidentalisht kufirin e vendit të tij me Francën. Fermeri ishte duke ecur në pyll kur guri...

Fotografi e vitit 1900/Një çift shqiptar në Myzeqe(Foto)

Myzeqe me 1900.'' Burri i Krishter me Nusen ''.Foto e bere nga. P. Carl.Carli njihet per shumë shkrime të lashtësisë së Ilirisë,...

Recent Comments