6.1 C
Pristina
Thursday, May 6, 2021
Home KËSHILLA Mësoni disa nga sekretet e parfumeve

Mësoni disa nga sekretet e parfumeve

Sekretet e parfumeve që me siguri nuk i dinit, por do t’ju ndihmojnë për një aromë sa më të mirë.

1.Që parfumi juaj të zgjasë më shumë, mbrojeni atë larg nga dielli dhe drita

2.Reagimi alergjik është i paparashikueshëm. Kjo varet nga secili prej nesh. Pra, nuk ka parfume me shumë ose më pak alergjik se të tjerët
3.Është normale të mos ndjeni aromën e parfumit tuaj në qoftë se ju e përdorni atë prej një kohe relativisht të gjatë
4.Aroma transformohet në funksion të lëkurës dhe në veçanti të pehashit të lëkurës
5.Për të gjetur mënyrën që parfumi të rezistojë më shumë duhet ta aplikoni në pjesët më të ngrohta të trupit, pikërisht aty ku pulson më shumë gjaku
6.Parfumi duhet të sprucohet në pulse dhe nuk duhet ta fërkoni sepse në këtë mënyrë do te arrini të prishni molekulat e tij duke tjetërsuar aromën

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Paralajmërimi i WhatsApp/ Afati për pranimin e termave të rinj po përfundon

Momenti që të pranoni shfaqjen e termave të rinj të WhatsApp është tani pasi ndryshe duke vazhduar nga java tjetër nuk do...

Varianti i koronavirusit i zbuluar në Indi mund të ketë nxitur valën vdekjeprurëse

India ka thënë se varianti i ri i koronavirusit, i raportuar fillimisht në këtë shtet në muajin mars, mund të jetë i...

Historia e kanalit të Suezit i cili u inagurua nga shqiptari Ismail Pashai, pjesë e familjes së Khedive të Egjiptit dhe Sudanit

Kanali i Suezit shtrihet 120 milje nga Port Said në Detin Mesdhe në Egjipt në jug në qytetin e Suez. Kanali ndan...

“Nëse dëshiron që njëqind shqiptarë të heshtin, duhesh të vrasësh nëntëdhjetë e nëntë”

“Nga thëniet të cilat mbledhim nëpër lista të caktuara duhet përfshirë edhe ato të cilat nuk na pëlqejnë, por që i takojnë...

Recent Comments