6.1 C
Pristina
Thursday, May 6, 2021
Home KAFSHËT Një zog i ‘zgjuar’ shtiret si i ngordhur dhe mashtron një mace...

Një zog i ‘zgjuar’ shtiret si i ngordhur dhe mashtron një mace – pamjet bëhen virale

Në një video që është bërë virale këto ditë, një mace u mashtrua keq nga një zog. Klipi u shpërnda nga oficeri IFS Susanta Nanda në Twitter.

Oficeri i Shërbimit Pyjor Indian (IFS) Susanta Nanda ndau një video të enjten, 1 prill, që tregonte një mace duke luajtur me një zog të ‘ngordhur’. Por më pas së çfarë do të ndodh do t’ju lërë pa fjalë.

Citati “Mos gjyko një libër nga kopertina e tij” shkon me vend me këtë video gazmore.

Video e shpërndarë nga oficeri i IFS Susanta Nanda paraqiti një mace. Macja u pa të shtrihet në tokë dhe duke luajtur me një zog që dukej i ngordhur. Megjithatë, duket se kjo ishte thjesht një lojë e zogut, për të ikur nga macja.

Për habinë e maces, zogu nuk kishte ngordhur. Ndërsa macja u përpoq të luante me zogun ‘e ngordhur’, ai papritmas u ngrit dhe fluturoi larg nga kapja e maces.

Macja e varfër mbeti e ‘habitur’. E ndoqi zogun por nuk pati fat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Historia e kanalit të Suezit i cili u inagurua nga shqiptari Ismail Pashai, pjesë e familjes së Khedive të Egjiptit dhe Sudanit

Kanali i Suezit shtrihet 120 milje nga Port Said në Detin Mesdhe në Egjipt në jug në qytetin e Suez. Kanali ndan...

“Nëse dëshiron që njëqind shqiptarë të heshtin, duhesh të vrasësh nëntëdhjetë e nëntë”

“Nga thëniet të cilat mbledhim nëpër lista të caktuara duhet përfshirë edhe ato të cilat nuk na pëlqejnë, por që i takojnë...

Kulla: Një mënyrë shekullore e jetës në veri të Shqipërisë

Ngritur në mes të maleve dhe fshatrave në veri të Shqipërisë gjenden disa shtëpi prej guri të njohura si kulla, që në...

Camaj dhe Koliqi pjesë e spiunazhit të huaj, publikimi i Tares ndez debatin mes studiueseve

Studimi i publikuar së fundmi nga historiani Auron Tare për dy shkrimtarët e shquar shqiptarë, Martin Camaj dhe Ernest Koliqi, ka nxitur një...

Recent Comments