6.1 C
Pristina
Monday, March 1, 2021
Home SHKENCË/TECH A e dini cili ishte telefoni i parë komercial me kamerë për...

A e dini cili ishte telefoni i parë komercial me kamerë për video e fotografi?

Korporata Kyocera prezanton telefonin mobil “VP-210 VisualPhone”, që është telefoni i parë komercial në botë me kamerë të integruar për regjistrimin e videove dhe të fotografive.

Ky telefon u prodhua në vitin 1999. /infoglobi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Si u ngritën pallatet mbi lagjen antike të Durrësit

Moikom ZEQOVetëm një mendje delirante dhe e pa përgjegjshme mund të konceptojë një projekt të pakuptimtë prej 6...

Monedha të shkruara në Shqip

Shkruan: Aleksander HASANASNë gjuhën shqipe pikërisht ‘Toka’ quhet ‘Dhe’ {në shumës Dhera} – nga ku duket qartë se...

Ja përse barinjtë e Francës të shekullit të 19-të ecnin mbi këmbë druri

Rajoni Landes në jugperëndim të Francës, në kufi të Gjirit të Biskaj, mbulohet nga një pyll pishe i madh.Në fakt, eshte pylli...

Ku studioi perandori i parë i Romës?

Gai Sueton Trankuili (69-160), ishte shkrimtar romak që u dallua për njohuritë enciklopedike. Shkroi veprën “Da vita Caesarum” (Mbi jetën e Qezarëve),...

Recent Comments