6.1 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021
Home KËSHILLA Ja çfarë ndodh nëse i shtoni 3 letra të lagura në lavatriçe

Ja çfarë ndodh nëse i shtoni 3 letra të lagura në lavatriçe

Një person mesatarisht shpenzon rreth 4 orë në javë në lavanderi.

Ndërsa makinat moderne të larjes bëjnë pjesën më të madhe të punës, ne mund të përmirësojmë ndjeshëm rezultatin e larjes dhe të kursejmë shumë kohë me një truk të thjeshtë.

Kjo metodë sigurisht që t’ju ndihmojë nëse keni kafshë shtëpiake ose zotëroni shumë rroba të errëta.

Thjesht vendosni një letër të lagur në lavatriçe para se të lani rrobat brenda dhe do të shihni se çfarë do të ndodhë.

Ne ishim goxha skeptikë për këtë truk dhe vendosëm ta provojmë vetë.

Dhe ne duhet të pranojmë se rezultati përfundimtar i tejkaloi të gjitha pritshmëritë tona.

Nuk ka më push mbi rrobat tuaja

Letrat e lagura ndihmojnë për të hequr garzën dhe flokët nga rrobat.

Ata veprojnë si një amortizues që pastron copa të vogla të rrobave, leshit dhe flokëve.

Të gjitha këto grimca përfundojnë në letrat e lagura dhe, si rezultat, rrobat duken shumë më të pastra dhe nuk është e nevojshme t’i mblidhni të gjitha këto mbeturina nga rrobat tuaja vetë.

Si ta bëni si duhet

Vendosni jo më shumë se 3 peceta të lagura në lavatriçe.

Kur fillon të rrotullohet, letrat do të përzihen me rroba dhe do të mbledhin flokët dhe leshin.

Ju duhet të përdorni letra të reja të lagura për çdo larje, në mënyrë që të shihni rezultatet e kënaqshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Lista me 30 të pasurit që u vranë dhe grabitën nga regjimi komunist

Edhe pse nuk ishin përfshirë kundër sistemit, ata u ekzekutuan, dënuan dhe internuan pasi ishin të pasur dhe iu sekuestrua çdo pronë...

Ja si dukej kalendari i lashtë Shqiptar

Populli shqiptar ka patur që në kohëra të lashta një kalendar të vetin, i cili është kalendar unik në botë përkah veçoritë...

Si e bëjnë bletët mjaltin?

Këtu janë udhëzimet hap pas hapi që bletët përdorin për të bërë prodhimin e tyre të shurupit. 1. Mjalti...

Misteri/ Uji merr ngjyrën e gjákut ashtu siç përmendet edhe në Bibël

Në rajonin Biblik të Moabit në Jordani ka ndodhur një fenomen shumë i çuditshëm, teksa një pellg uji pranë Detit të Vdékur...

Recent Comments