6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home ART 14 fotografi që tregojnë se si duken skenat e filmave të famshëm...

14 fotografi që tregojnë se si duken skenat e filmave të famshëm para efekteve speciale(Foto)

Është një fakt i njohur se filmat dhe shfaqjet televizive përdorin VFX ose efekte speciale për të krijuar magji në ekran.

Por ne rrallë kemi një shans për të parë se si duken para se këto efekte të zbatohen.

Kur filmi “Avengers: Infinity War” arriti 1.9 miliardë dollarë fitime, shumë prej nesh pyesnim veten se si këta superheronj dukeshin prapa skenave.

Bright Side ka gjetur disa foto interesante që tregojnë se sa shumë filma dhe emisione televizive tona të preferuara mbështeten në magjinë e efekteve speciale. 

Game of Thrones

The Dark Knight

Avengers: Infinity War

Life of Pi

King Arthur

District 9

Gravity

Alice in Wonderland

Deadpool

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments