6.1 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021
Home KËSHILLA Pse nuk duhet të flini kurrë me flokët e kapur!

Pse nuk duhet të flini kurrë me flokët e kapur!

Çdo vajzë kujdeset për mënyrën se si duken flokët e saj dhe kjo shpjegohet me faktin se flokët janë një pjesë e rëndësishme e identitetit tonë. Dhe ndërsa ne mund të shpenzojmë shumë para për produkte të ndryshme për të pasur flokë të bukur e të shëndetshëm, duhet t’i kushtojmë më shumë vëmendje disa veprimeve që janë një pjesë e rutinës sonë të përditshme por që mund të dëmtojnë flokët.

Pse nuk duhet të flini kurrë me flokët e kapur!

Të flesh me flokët e kapur me një llastik, është një nga veprimet e gabuara. Kjo mund të sjellë jo vetëm dëmtimin e tyre, por edhe rënien. Flokët këputen gjatë lëvizjes së kokës, që gjë sjell rrallimin e tyre.

Pse nuk duhet të flini kurrë me flokët e kapur!

Mirë është që flokët gjatë gjumit të mbahen lëshuar por nëse i keni të bezdisshme, të paktën bëjini gërshet.

Pse nuk duhet të flini kurrë me flokët e kapur!

Një tjetër këshillë, që sugjeron dritare.net, është të flini me flokë të thatë. Nëse flokët janë të butë, ato dëmtohen më lehtësisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments