Categories: KAFSHËT

Leopardët e borës duke kërcyer duken të mrekullueshëm (Video)

InforCulture sjellë një video të shkurtër nga Youtube të leopardëve të borës të cilet duken të mrekullueshëm gjatë lojës së tyre. /InforCulture.info

Kafshët e egra në momente të ndryshme të tyre na argëtojnë me sjelljet dhe lojen e tyre. Përvec momenteve që ato mund të i shohim teksa sulmojnë gjahun atyre, në shumë raste kafshët e egra mund të na kënaqin edhe me lojën e tyre që ato bëjnë me njëra-tjetrën ose vetëm.

Disa momente të tilla mund të i shihni edhe në këtë video të postuar në Youtube nga kanali AnimalShorts, ku janë paraqitur leopardët e borës në një kopsht zoologjik.

Gëzofi i trupit të leopardëve të borës i bëjnë ata të duken ndër kafshët më të bukura në botë. Ndërsa gjat lojës dhe kërcimeve të tyre në këto momente të kësaj videoje ata duken të mrekullueshëm. Për më shumë mund ta shikoni videon në linkun më poshtë. /InforCulture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Ballit Kombëtar: ”Deklarata e juaj mbi Ballistët, nuk i ka hije një historiani, i cili akuzon pa fakte e pa dokumenta,..”

Balli Kombëtar drejtuar Fan Nolit  Letra e hapur e Ballit Kombëtar drejtuar Fan Nolit, Gazeta…

7 hours ago

Ceremonia e vitit 1928, si u shpall mbret Ahmet Zogu

TIRANË- “Excelsior” ka botuar, të enjten e 6 shtatorit dhe të premten e 7 shtatorit 1928, në faqet n°6, fotografitë…

8 hours ago

Shëron kollën, ky është shurupi natyral me katër përbërës që mund ta përgatisni edhe në kushte shtëpie

Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e ftohura, por mund të jetë simptomë…

8 hours ago

Kur kandidatët për deputetë premtonin ujë, drita e rrugë, historia e panjohur e fushatës elektorale të 1921-it

Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në…

8 hours ago

Durrsakët që drejtuan universitetet kryesore evropiane

Në një shkrim të Profesor Doktor Jahja Drançollit flitet për disa durrsakë të cilët kanë…

9 hours ago

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

9 hours ago