6.1 C
Pristina
Tuesday, January 19, 2021
Home RETROSPEKTIVË 1925/ Kur polici i jepte përparësi në rrugë kafshëve shtëpiake (FOTO)

1925/ Kur polici i jepte përparësi në rrugë kafshëve shtëpiake (FOTO)

Shpesh herë në rrugë rastisim me momente të pazakonta. Një e tillë na paraqet dhe fotoja e mëposhtme.

Bëhet fjalë për vitin 1925 në New York.

Një polic ndalon trafikun për të lejuar një mace që mban një qenush në gojë të kalojë në rrugë./Fjala.al/InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shqiptarët në perandori sipas këndvështrimit turk

ANA TJETËR E TË SHIKUARIT /PASKTHIMNë monografinë të tij ‘’Shqiptarët në Perandorinë Osmane’’ studiuesi Nexhip P. Alpan...

Kështjella dardane shumë shtresore e Gërqinës së Gjakovës

Shkruan; Haxhi MEHMETAJKështjella thirret më fjalën e vjetër shqipe Gjytet dhe për herë të parë është identifikuar...

Fotografi të rralla: Gjakova gjatë luftës së dytë botërore, viti 1941

Fotografit jan bërë nga Ottorino Murari dhe gjindën në arkiv të Alberto Castaldini-tNga libri "Palaver: Vita quotidiana in Kosovo: diario fotografico...

Milan Sufflay për kufijtë e shqiptarëve në Mesjetë: Mali i Zi, fëmijë i llastuar i Shqipërisë

Etnosi i shqiptarëve është i një lashtësie të madhe dhe me këmbëngulje (vitale) në Ballkan. Për më shumë se njëmijë vjet e...

Recent Comments