Categories: ART

“Kroj i fshatit tonë”-version unik i sjellur nga grupi “Don’t listen to your neighbor’s”

Grupi muzikor “Don’t listen to your neighbor’s” ka realizuar një version shumë të veçantë të këngës “Kroj i fshatit tonë”,shkruan InforCulture.info.

Kjo këngë ishte realizuar në një udhëtim që grupi kishte bërë në pjesën veriore të Shqipërisë.

Më poshtë keni disa detaje rreth këngës dhe disa fjalë të cilat janë thënë nga anëtarët e grupit./InforCulture.info

Vocal:Adhurim Grezda
Violin: Dalvin Mamusha
Guitar:Endrit Xërxa
Grupi:Don’t listen to your neighbor’s !
Në një postim në rrjetet sociale Adhurimi tha:
Miq të dashur…
•Pas një udhëtimi që kishim së bashku në një prej vendeve më të bukura që kemi në pjesën veriore të Shqipërisë, përformuam këngën “Kroj i fshatit tonë”. Këngë kjo që përshkruan vet bukuritë e natyrës që neve na rrethojnë.
Edhe pse në kushte jo profesionale të incizimit dhe gjirimit, vendosëm që ta sjellim këtë këngë për juve në një version të ambientit.

•Në një kohë të afërmt do ta keni poashtu albumin tonë më të ri, i cili do të përfshinë këngë të trevave tona Shqipëtare, ku edhe kënga “Kroj i fshatit tonë” do të jetë pjesë e këtij albumi.

•Ndëgjim të këndshëm dhe shumë dashuri nga:
“Don’t listen to your neighbors”.

In For Culture

Recent Posts

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

2 mins ago

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të…

19 mins ago

Kjo është historia e Louis Vuitton – nga një njeri i varfër në një markë gjigande

Sipas statistikave të vitit 2020, kompania Louis Vuitton zë vendin e 9-të midis markave më…

48 mins ago

Vargjet e shkrimtarit francez në 1609 për Skënderbeun: Flinte vetëm dy orë

Në faqen n°200 të poemës me titull “Le Dauphin” të shkrimtarit francez Jacques de La…

1 hour ago

A e dini se cili është libri më i shitur në botë?

Nëse e shohim në aspektin e librave më të shitur në botë, që brenda një…

1 hour ago

Itali, Dokumentari i 1951 mbi ritualin unik të martesës arbëreshe (Video)

Një baba (me gajde) të ndihmuar nga djali i tij i vogël kujdeset për delet…

2 hours ago