6.1 C
Pristina
Thursday, January 21, 2021
Home KAFSHËT Video e rrallë: Shoqëria në mes të tigrave dhe qenëve (Video)

Video e rrallë: Shoqëria në mes të tigrave dhe qenëve (Video)

Kafshët e egra njihen për agresivitetin e tyre ndaj kafshëve tjera e që shpesh herë agresiviteti i tyre në raste mund të manifestohet edhe tek njerëzit. /InforCulture.info

Por, jo cdo herë është e domosdoshme të mendojmë se kafshët e egra janë të rrezikshme për kafshët tjera dhe për njerëzit. Një gjë të tillë na dëshmonë kjo video që kemi sjellur më poshtë, ku janë paraqitur tigrat dhe qenët duke luajtur së bashku. Në këtë video shihet se tigrat dhe qenët nuk ndihen aspak të kërcnuar nga njëri-tjetri.

Në mesin e qenëve janë disa qenë të mëdhenjë dhe disa këlyshë më të vegjël, ndërsa nga lloji tjetër i kfashëve është tigri dhe një tigër më i vogël. Ajo cka është edhe më interesante është se edhe të vegjlit e tyre sillen në të njejtën mënyrë, thjeshtë ndihen shumë të shoqëruar në mes vete dhe dallimi si dy lloje të ndryshme të kafshëve nuk luan aspak rol tek ta. /InforCulture.info

Video: YouTube, Caters Clips

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

5 karbohidratet më të shëndetshme për të qenë në formë

Karbohidratet jo vetëm që plotësojnë shijen, por janë të domosdoshëm për funksionin normal të organizmin.Ato furnizojnë qelizat me...

Si të heqim njollat e mykut në mure dhe tavanet e shtëpisë

E keni vënë re që nëse e mbani shtëpinë mbyllur për disa kohë, befas shfaqen disa njolla të shëmtuara myku në mure,...

Jeta sekrete e Fidel Kastros – Kujtimet e truprojës

Për 17 vjet, Juan Reinaldo Sanchez ka qenë pjesë e një skuadre elitë të specialistëve kubanë të sigurisë, të ngarkuar për mbrojtjen...

Letra sekrete Princ Vidit, çfarë i shkruante Bajram Currit – Nga VELI HAKLAJ

Sipas kujtimeve të Tafil Boletinit, Bajram Curri dhe Isa Boletini erdhën nga Shkodra mbasi mbaruen ceremonitë zyrtare. U pranuen në një audiencë të posaçme...

Recent Comments