Categories: KAFSHËT

Bufi i vogël pranohet nga qeni gjigand dhe lidhja e tyre është e pandashme

Bufi i vogël Poldi ka dalë nga veza rreth 2 ditë më vonë se vëllezërit e tij prandaj ishte shumë më i vogël se masa normale dhe të gjithë e dinin se ai kërkonte kujdes e vëmendje të veçantë.

Por ai qëlloi me fat sepse pastori belg Ingo i erdhi në ndihmë. Ai e pa se Poldi kishte nevojë për mbështetje dhe u bë protektori dhe miku i tij më i mirë.

Ata të dy janë tashmë pjesë e familjes së Tanja Brandt e cila ndjek me aparat në dorë aventurat e tyre dhe i shpërndan në mediat sociale.

Shumë kanë rënë në dashuri me miqësinë e tyre të pabesueshme, siç shihet në galerinë e mëposhtme. /gazetaopinion.com /InforCulture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

23 mins ago

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të…

40 mins ago

Kjo është historia e Louis Vuitton – nga një njeri i varfër në një markë gjigande

Sipas statistikave të vitit 2020, kompania Louis Vuitton zë vendin e 9-të midis markave më…

1 hour ago

Vargjet e shkrimtarit francez në 1609 për Skënderbeun: Flinte vetëm dy orë

Në faqen n°200 të poemës me titull “Le Dauphin” të shkrimtarit francez Jacques de La…

2 hours ago

A e dini se cili është libri më i shitur në botë?

Nëse e shohim në aspektin e librave më të shitur në botë, që brenda një…

2 hours ago

Itali, Dokumentari i 1951 mbi ritualin unik të martesës arbëreshe (Video)

Një baba (me gajde) të ndihmuar nga djali i tij i vogël kujdeset për delet…

2 hours ago