Categories: KËSHILLA

A duhet larë atletet në makinën e larjes?

Mënyra më e lehtë dhe e shpejtë për të larë atletet tuaj është t’i vendosni në lavatriçe – le t’i harrojmë ato për një orë, dhe ato të dalin si të reja.

Eksperti dhe pronari i një kompanie pastrimi, Will Lankston, ka zbuluar pse kjo nuk mund të jetë ideja më e zgjuar.

“Unë këshilloj që të mos lani atlete në atë mënyrë dhe mos i vendosni fare në tharëse. Nxehtësia mund të ‘shtypë’ atletet dhe t’i shkatërrojë. Një makinë tharëse gjithashtu mund të rrudhë atletet, në varësi të materialit”.

Sipas tij, mënyra më e mirë për të pastruar është t’i fshini lehtë me një leckë të lagur. Lankston gjithashtu këshillon vendosjen e një topi tenisi në tharëse nëse doni peshqir të butë.

“Nëse doni të mbani peshqirët, palltot apo jastëkët tuaj, vendosni një top tenisi në tharëse bashkë me to. Përveçse është i butë dhe i qetë, falë topit të tenisit, ato do të thahen më shpejt ”.

In For Culture

Recent Posts

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket…

20 mins ago

Lambertz: “Historia e vërtetë e njerëzimit do të jetë e shkruar, vetëm kur ajo do të shkruhet me pjesëmarrjen e shqiptarëve”

23 thënie që të huajt i kanë shkruar për prejardhjen e shqiptarëve -Nikolla Jorga: “Populli…

34 mins ago

E vërteta e shtëpisë më të veçuar në botë(Foto)

Mbi një ishull të largët, në arkipelagun e Vestmannaejarit, pranë brigjeve jugore të Islandës, ndodhet…

41 mins ago

SPATA / SHPATA Qyteti mesjetar i emëruar nga Gjin Bua Shpata !

Shkruan Shqipe Hoxha. Since the Middle Ages, Spata has been inhabited by Arvanites. The town…

1 hour ago

Pasi të provoni këto dy truke, do të ”zhdukni” një herë e mirë të gjitha njolla e ndryshkut nga veshjet tuaja

Është më se e zakonshme që pas një farë periudhe të vini re njolla ndryshku…

2 hours ago

Konstantinov: “Shqiptarët janë banorë më të vjetër të Gadishullit Ballkanik dhe…”

Maurico Druon, sekretar i akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vetë…

2 hours ago