Categories: KËSHILLA

Si të pastroni shpejt e shpejt fundin e djegur të tenxhereve

Hej amvisa, e dimë që një prej ëndrrave tuaja në kuzhinë është që tenxheret dhe tiganët t’ju shkëlqejnë gjithmonë si të reja. Por përdorimi i shpeshtë, gatimi me gaz, bën që ato të nxihen dhe të digjen.

Megjithatë, do t’ju tregojmë një mënyrë të shkëlqyer për t’i bërë si të reja tenxheret e djegura. Merrni pak sapun për pjata (kundra yndyrës), grijeni në fundin e tenxheres, shtoni pak ujë të ngrohtë dhe fërkojeni. Shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe tenxherja do të shkëlqejë si e re.

Për më tepër, shihni videon më poshtë!

https://youmedia.fanpage.it/video/an/XVQz7uSwFFUiicrA

In For Culture

Recent Posts

Donin të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë që u ndodhi 32 ushtarëve

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të…

8 mins ago

Kjo është historia e Louis Vuitton – nga një njeri i varfër në një markë gjigande

Sipas statistikave të vitit 2020, kompania Louis Vuitton zë vendin e 9-të midis markave më…

37 mins ago

Vargjet e shkrimtarit francez në 1609 për Skënderbeun: Flinte vetëm dy orë

Në faqen n°200 të poemës me titull “Le Dauphin” të shkrimtarit francez Jacques de La…

1 hour ago

A e dini se cili është libri më i shitur në botë?

Nëse e shohim në aspektin e librave më të shitur në botë, që brenda një…

1 hour ago

Itali, Dokumentari i 1951 mbi ritualin unik të martesës arbëreshe (Video)

Një baba (me gajde) të ndihmuar nga djali i tij i vogël kujdeset për delet…

1 hour ago

Maks Myle: “Emrat e mjaft popujve të njohur rrjedhin nga fjala e vjetër shqipe ‘Ar’ “

Maurico Druon, sekretar i akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vetë…

2 hours ago