6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home SOCIALE Një palë këpucë të reja: E cilësuar si njëra nga fotografitë më...

Një palë këpucë të reja: E cilësuar si njëra nga fotografitë më prekëse të shekullit

Werfel, 6 vjeçari i cili është rritur në një jetimëore në Austri. Fytyra e buzëqeshur e Werfelit shpreh një lumturi të pashoqe, kur Kryqi i Kuq amerikan i dhuron një palë këpucë të reja

Kjo fotografi është bërë nga Gerald Waller në vitin 1946, është botuar në revistën “Life Magazine”, dhe është përzgjedhur si ndër më të mirat të bëra ndonjëherë, dhe njihet si “Djali me këpucë të reja”.

Jo të gjithë fëmijët në botë kanë të njëjtin fat. Shumë fëmijë rriten pa prindër dhe jetojnë në kushte shumë të rënda, ku u mungojnë edhe gjërat elementare për jetë. Kjo dukuri ka ekzistuar gjithmonë, dhe akoma ndodh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

1947: Burgu i Burrelit per rininë ishte edhe një “Universitet”

Nga Fritz RADOVANI1947: Burgu i Burrelit per rininë ishte edhe një “Universitet”Në burg të...

Rapsodia e Drenicës në gurët e varreve të Aqarevës

Haxhi MEHMETAJVarreza e kulturës shqiptare më varret e lashta, ku kryhet varrimi deri në ditët e sotme,...

Sali Jaha i Rugovës: Bajraktar i emëruar nga vet rugovasit dhe nga pushteti osman

Sali Jaha lindi në vitin 1803 në Koshutan të Rugovës. Sali Jaha si 14 vjeçar inkuadrohet në luftë për mbrojtjen e atdheut nga sulmet...

Zbuloni arsyen se përse nuk duhet ta karikoni telefonin tuaj në makinë

Një nga zakonet e shumë njerëzve në lidhje me përdorimin e telefonit të tyre celular është ta vendosin për karikim në makinë...

Recent Comments