Categories: KËSHILLA

Kjo është mënyra më efektive, si të shpëtoni nga pickimi i mushkonjave!

Me ardhjen e verës, vijnë dhe insektet më të urryera për njeriun. Po, për mushkonjat e kemi fjalën.

Mushkonjat, përgjatë verës jo vetëm që pickojnë duke të shkaktuar irritim dhe kruajtje, por dhe kanë një zhurmë që të bezdis, kur shtrihemi për të fjetur gjumë.

Për të zgjidhur këtë problem njëherë e mirë, dritare.net ju sjell mënyrën më të lehtë dhe më efektive të mundshme. Tani, me një thelp hudhër, mund të shpëtoni nga mushkonjat.

Ju vetëm lyeni lëkurën tuaj me hudhër, dhe asnjë insekt nuk do iu afrohet. Mushkojnat e ndjejnë aromën dhe nuk do ju afrohen për t’ju pickuar.

In For Culture

Recent Posts

Porosia e letrarit malazez për popullin serb: “Shala nuk i dorëzon armët pa lënë kokat, dhe as kokat pa armët.”

SI TË DALËSH FITIMTAR ME SHQIPTARËT… Mark Milani ose Mark Miljanovi (1833-1901) ishte një ushtarak…

13 hours ago

Kisha e vjetër që u ruajt nga myslimanët

Në fshatin “Hysaj” në Gruemirë të Malësisë së Madhe ndodhen rrënojat e një kishe 600-vjeçare.…

14 hours ago

Familja patriotike e Mark Dedës në Berishë të Pukës

Mark Deda ishte kryefamiljari i kësaj familje i lindur më 1840. Ai ishte i martuar…

15 hours ago

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

2 days ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

2 days ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

3 days ago