Categories: ARTKËSHILLA

Të krijosh një vazo lulesh nga një shishe

Të shndërrosh një shishe në një vazo dekorative është art më vete.

Ja një ide interesante dhe pa shpenzime.
Ne të gjithë kemi një shishe vaj ulliri, lëng frutash, vere etj. Jemi mësuar që zakonisht ti hedhim, por tani me to mund të bëjmë mrekulli.
-Mërrini këto shishe lajini mirë me ujë dhe detergjent.
-Më pas lërini të thahen për 1 ditë.
-Merrni disa bojëra dhe hollojini me ujë.
-Hidheni bojën brënda në shishe dhe lëvizeni që ajo të lyhet mirë në të gjitha anët dhe cepat.
-Lëreni të thahet për disa ditë dhe do të përfitoni disa vazo për lule të këndshme dhe origjinale

In For Culture

Recent Posts

Njësitë çetnike të Ushtrisë së Mbretërisë Jugosllave kryen gjenocid ndaj 9200 sanxhaklinjve të pafajshëm në shkurt të vitit 1943

Nga Ismet Azizi: Krimi serbo-çetnik në Bihor gjatë kërshëndellave ortodokse! Programin e “Naçertanija” të Ilia…

16 hours ago

Buka më e mirë për rënien nga pesha

Buka është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në shtëpitë tona. Aroma e saj…

21 hours ago

Para Vlorës, flamuri i pavarësisë u valëvit… ku?

Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë.  Teksa qyteti i…

22 hours ago

A e largon kafeja dhimbjen e kokës?

Dhimbja e kokës ka efekt ngadalësues për të gjithë organizmin. Njeriu kërkon shpëtim të menjëhershëm…

22 hours ago

​Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Dhimbjet e kokës shpesh nuk shkaktohen nga sëmundje, por nga patogjenë që janë pjesë e…

22 hours ago

Mësoni vitaminat që ju mbrojnë nga COVID-19

Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të  mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje.…

22 hours ago