6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home RETROSPEKTIVË Imazhe nga Çlirimi i Tiranës 1944(Foto)

Imazhe nga Çlirimi i Tiranës 1944(Foto)

17 nëntori 1944 konsiderohet si operacioni më i madh dhe nga më të rëndësishmit kundër forcave gjermane për çlirimin e kryeqytetit.

Çlirimi i Tiranës iu ngarkua Korpomatës së parë Sulmuese. Më poshtë, gjeni disa fotografi të rralla nga kjo ditë e rëndësishme për historinë e Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilat shtete janë ende sot në komunizëm?

Një shtet me një popullsi më shumë se 11 milionë banorë. Kontrolli i ekonomisë nga shteti pothuajse e ka falimentuar qeverinë, e...

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjë të re të mahnitshme në lidhje me ujqërit(Video)

Një projekt nga Universiteti i Minesotas, misioni i të cilit është të kuptojë më mirë sjelljen e ujqërve, eksperimentoi me këto kafshë...

Eksperimenti i pazakontë që çoi në shpikjen e vaksinës së parë

Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke,...

Cili është grupi më i rrallë i gjakut?

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me...

Recent Comments