’Po k’noj’ kët t’bukurin vend, i k’noj’ Tironës tonë’’ pamje të rralla të Tiranës në vitin 1930 (Video)

Shijojeni këtë video të shkurtër me pamje të rralla të qytetit të Tiranës në vitin 1930, nën tingujt e këngës “Veç për hatër t’ashiknis” të kompozuar nga Prof. Muharrem Gurra dhe interpretuar nga Mondi Dante. /InforCulture.info

Video është postuar në YouTube më 1 Prill 2018 nga kanali në youtube ‘’Tirona’’. /inforculture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

1 day ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

1 day ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

2 days ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

2 days ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

2 days ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

2 days ago