6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Si të përforconi sinjalin e WiFi-së me një truk të thjeshtë

Shpesh na ndodh të humbim sinjalin kur jemi të lidhur me WiFi. Nëse kjo gjë na ndodh derisa jemi duke bërë diçka të rëndësishme, atëherë acarohemi me të vërtetë shumë.Ju keni dy opsione për këtë situatë, për të vënë në praktikë trukun që do ta mësoni tani ose ta blini një “ripitër”, transmeton lajmi.net.

Zgjedhja e formës së parë është shumë më efektive dhe më e përballueshme.

Kjo metodë shtëpiake mund të përforcojë sinjalin në atë cep të dhomës ku është i dobët.

Çfarë duhet të bëni?

Instruksionet:

Një kanaçe e pijeve të gazuara është gjithçka që iu nevojitet. Hiqni pjesën unazore të saj dhe hiqni tërësisht pjesën e poshtme dhe lini një hapësirë rreth 5 cm në pjesën e sipërme.

Priteni në atë gjatësi për ta hapur atë, futni antenën tuaj të ruterit nëpër të gjithë pjesën ku del pija dhe pastaj ngjiteni kanaçen për ruteri me ngjitës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Takimi me diktatorin Enver Hoxha e çoi në ekzekutim/Historia e trishtë e Sebiha Kasamatit

Marrëdhënia e grave me shkencën është karakterizuar gjithmonë nga një rrugë e përpjetë qoftë në sferën kulturore, qoftë në atë profesionale. Për...

Në gjurmët e alfabetit 500 vjeçar të shqipes te arbëreshët e Rusisë

Në jug të Rusisë është zbuluar një monument arkeologjik që dokumenton shkrimin e vjetër në gjuhën shqipe dhe kjo është e mahnitshme!

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

Recent Comments