6.1 C
Pristina
Sunday, January 23, 2022
Home KËSHILLA Kameramani i ‘botës së egër’ nga BBC Gordon Buchanan u gjend...

Kameramani i ‘botës së egër’ nga BBC Gordon Buchanan u gjend në një situatë të rrezikshme me ariun polar (Video)

Gordon Buchanan nga BBC vjen ballë për ballë me një ari të madh polar i prirur të arrijë tek ajo që e nuhatë si një vakt të mirë për tu ushqyer. /InforCulture.info

Videografi Gordon Buchanan ishte në një mision që të vëzhgojë dhe të filmojë një familje të arinjëve polar për një nga projektet e tij të fundit. Kështu që, ai u afrua sa më afër tyre – por një nga arinjtë vendosi të afrohej edhe më shumë.

Në këtë video të ndarë nga BBC Earth, ju mund të shihni momentin e frikshëm kur ariu polar u përpoq të depërtonte në kutinë që ishte future Buchanan për tu mbrojtur derisa ishte duke filmuar. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pilotët kapin pamje të flotës së dyshuar të UFO-ve duke fluturuar në formacion mbi Paqësor (video)

Një pilot amerikan duket se ka regjistruar një video të asaj që ai beson se është një flotë mjetesh aliene që fluturojnë...

“Barbar i gjunjëzuar, i veshur me kapele frigjiane dhe fustanellë lindore”

Gjetur në Vigna del Bufalo, pranë Porta Pinciana (Romë).Ruajtur në "Museo Archeologico di Napoli"Gjuha e lashtë Frigje sipas Aleksander Hasanas, është pararendesja...

23 Janar 1973 – Richard Nixon shpall marrëveshjen e paqes me Vietnamin

Presidenti i SHBA, shfaqet në televizionin kombëtar, për të njoftuar arritjen e një “paqeje me nder” në Vietnam. Deklaratat e lëshuara njëkohësisht...

Mahnitëse/A ruhet këtu SHQIPJA e vjetër?

44 vjet me pare nje mozaik i rralle u zbulua rastesisht gjate punimeve per ndertimin e nje shtepie…. Ai paraqet vec te...

Recent Comments