6.1 C
Pristina
Sunday, May 22, 2022
Home KËSHILLA E kemi të gjithë në shtëpi, ja çfarë duhet të aplikojmë që...

E kemi të gjithë në shtëpi, ja çfarë duhet të aplikojmë që parfumi të na qëndrojë gjithë ditën

Qëndrimi i freskët dhe aromatik gjithë ditën është dëshira e shumë prej nesh. Për fat të keq, pas disa orësh aroma që vëmë në mëngjes avullon dhe nuk ka mbetur gjurmë.

Parfumi jonë tani është një lloj karte biznesi. Aroma e zgjedhur tregon pak për ne, karakterin tonë, emocionin tonë.

E ëmbël, e ndritshme, e fortë, delikate, vendimtare … për secilën prej tyre duke i kushtuar vëmendje, ne mund të kuptojmë shumë për personin që zgjedh një parfum në vend të një tjetri.

Problemi rrjedh nga mënyra e jetesës sonë, e cila na detyron gjithnjë të kalojmë ditë të tëra larg shtëpisë, duke shpërfillur esencat që vishim brenda pak orësh.

Në mëngjes reja jonë aromatike na mbulon me intensitet, në mbrëmje nuk vjen me.

Dhe asgjë nuk ka të bëjë me sasinë e përdorur ose markën e zgjedhur.

Më shumë ose më pak të shtrenjta, ata zhduken në të njëjtën mënyrë.

Sot dua të zbuloj një sekret të vogël, të lehtë dhe të lirë, për ta mbajtur parfumin e papastërt gjatë gjithë ditës dhe pavarësisht nga garat, metroja, smogu dhe më shumë!

Ajo që ju nevojitet, përveç parfumit tuaj të preferuar, është pak vazelinë: e cila eshte gjithnjë e më e pranishëme në shtëpitë tona falë cilësive dhe përdorimeve të shumëfishta.

Në fakt, është e dobishme për buzët , për lëkurën e thatë, si një ilaç për njollat e vështira për t’u trajtuar.

Thjesht shtrojeni zonën e lëkurës për t’u parfumuar me një vazelinë të vogël, atëherë përdorni parfumin tuaj mbi të. Vaselina vepron si një mburojë mbrojtëse midis lëkurës dhe parfumit, duke “kapur” aromën dhe duke ruajtur intensitetin shumë më gjatë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Stamboul (1883)- Si u prit emërimi i Naim Frashërit si inspektor i shkollave greke?

Naim Frashëri (1846 – 1900) Nga Aurenc Bebja*, Francë – 11 Prill 2022 “Stamboul” ka botuar,...

Një tjetër sëmundje po përhapet me shpejtësi, OBSH-ja bën lëvizjen urgjente

Organizata Botërore e Shëndetësisë po punon për të hartuar udhëzime të mëtejshme për frenimin e përhapjes së lisë së majmunëve, mes shqetësimeve...

QËNDRIMI SERBO-MALAZEZ NDAJ SHQIPTARËVE NË KOSOVË 1914-1918

Pjesë nga libbri i autorit Dr. Fitim Rifati: Kosova gjat Luftës së Parë Botërore 1914-1918 Monarkitë sebo-malazeze, ndonëse ...

Luftoi për një Shqipëri më të mirë, por vdiq i vetmuar në një dhomë hoteli…

Nga Auron Tare Sot me 15 te Marsit te 1875 lindi ne Konice te vilajetit te Janines nje nga...

Recent Comments