6.1 C
Pristina
Monday, January 25, 2021
Home KËSHILLA Lulet që freskojnë shtëpinë pothuajse sa kondicioneri(Foto)

Lulet që freskojnë shtëpinë pothuajse sa kondicioneri(Foto)

Këto lule mund të jenë mënyra për të kaluar gjithë gushtin, pa u friksuar nga shuma e faturës së energjisë elektrike, në fund të muajit. Përveçse pastroni ajrin, edhe e freskoni atë! Cilat janë?

1. Druri i palmës Areka

Eleminon helmet dhe dyoksidin e karbonint, por njëkohësisht ka rol shumë të madh në rritjen e lagështisë së ajrit në banesë.

2. Aloe vera

Kjo lule është e njohur për cilësitë e saj mjekuese, mirëpo mund të mbajë temperaturë të ulët të ajrit dhe kështu të mbrojë shtëpinë nga ngrohja e tepërt.

3. Fikusi

Kjo lule që mund ta keni të gjithë në shtëpi, eliminon bakteret dhe mund ta bëjë shtëpinë më të freskët.

4. Druri gjarpër

Druri gjarpër është zgjedhje e përsosur për dhomën e gjumit, sepse nuk harxhon oksigjen, aq më pak në mbrëmje.

5. Fieri i Bostonit

Kjo lule nuk përdoret vetëm për të dekoruar ambientin, shërben si pastrues I ajrit dhe freskues i tij./Living

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

”Mos më thoni se s’vjen më, Do e pres te pragu i derës,..”

MOS MË THONI ...Mos më thoni se vdiq,Mos më thoni se nuk është më,I miri e...

Në Shkurt 1939, në Madison Square Garden të New York-ut rreth 20,000 simpatizantë nazistë morën pjesë në një tubim të organizuar nga German American...

Nga Sokol NeçajGrupi i njohur German American Bund (Bund gjermanisht është "aleancë") ishte një nga grupet më...

Ja pse macet e pastrojnë vetën pasi t’i përkdhelni

Kafshët më të preferuara janë macet dhe qentë. Edhe pse qentë e fitojnë sfidën me macet është për t’u thënë se macet...

Mos e mbani teshtimën ! Ky është rreziku

Nëse jeni gati duke teshtitur, edhe nëse jeni në një vend të qetë, mjekët rekomandojnë që ta nxirrni teshtimën. Një 34-vjeçar nga...

Recent Comments