Categories: KËSHILLA

Ja si të pastroni syzet me këtë përzierje!

A e dini se çfarë i shqetëson më shumë njerëzit me syze? Gërvishtjet. Lentet e qelqit mund të bëhen të pista, të gërvishen lehtë dhe të shtrembërojnë pamjen, e cila është e mjaftueshme për ta bërë një person të mërzitet. Kjo është arsyeja pse ju duhet ti pastroni syzet tuaja rregullisht, por a e dini se cila është metoda më e mirë?

Pastrimi me ujë është i çrregullt dhe konsumon kohë, ndërsa fshirja e syzeve me këmishën tuaj lë gërvishtje në lente. Për fat të mirë, ne kemi disa metoda të thjeshta që do t’i bëjnë syzet tuaja të duken të reja!

Sodë buke

Përzieni pak sodë buke me ujë deri sa të krijohet një pastë. Pastaj aplikojeni në syzet tuaja dhe fshijini butësisht në lëvizje rrethore. Shpëlajini me ujë të ftohtë dhe syzet tuaja do të duken si të reja!

Mënyra e dytë. Pastë dhëmbësh

Vendos pak pastë dhëmbësh në lentet e syzeve dhe fshijini me një copë pambuku në lëvizje rrethore. Pastaj lani syzet me ujë të rrjedhshëm të ftohtë. Do të habiteni nga rezultatet!

In For Culture

Recent Posts

4 arsyet më të zakonshme përse lulet dhe bimët vyshken, ja zgjidhja për çdo problem

Të kujdesesh për bimët e lulet në vazo duket mjaft e lehtë deri në momentin…

3 hours ago

“Shtëpia e Bardhë”, kur u vendos guri i parë i themelit dhe si u vendos ky emër

Ndërtimi i Shtëpisë së Bardhë nisi me gurin e parë të themelit, më 13 tetor…

4 hours ago

Nëse jeni djegur, ja masat urgjente për të mos mbetur shenja

Nëse aksidentalisht jeni djegur me hekur apo ju është derdhur kafeja e nxehtë, duhet të…

4 hours ago

Njerëzit që braktisën shkollën, por ndryshuan botën!

Një nga çmimet më prestigjiozë, që një person mund të marrë në rrugëtimin e jetës,…

4 hours ago

Mbajeni gripin dhe virozat sa më larg vetes duke shmangur këto gabime në të përditshmen tuaj

Moti i paqëndrueshëm, luhatjet e temperaturave, qëndrimi për një kohë të gjatë në ambiente të…

4 hours ago

Kosova në Ilirikun e vitit 1689

Historiani Jahja Drançolli, ka publikuar një pjesë të hartës së Ilirikut, marrë nga atlasi i…

4 hours ago