Categories: KËSHILLA

Krijoni kopshte të magjishme, me gurë (Foto)

Shtëpia është ambienti në të cilën gjithësecili gjen rehatinë dhe qetësinë në fund të ditës. Dhe ku ka më mirë se të qetësohesh në kopshtin tënd. Ambjentet e jashtme janë pjesë e domosdoshme e shtëpisë, të cilat përdoren në të katër stinët e vitit. Ndaj është e rëndësishme, të zgjidhni me kujdes materialet dhe t’i izoloni.

Në këtë artikull, Dritare.net ju tregon një shumëllojshmëri rrugica kopshtesh që janë zbukuruar me guralecë, të cilat mund t’ju ndihmojnë duke ju dhënë ndonjë ide.

Arti mozaikëve është i vjetër më shumë se 4000 vjet. Megjithatë ishin grekët ata që e ngritën artin me guralecë në një nivel më të lartë, diku në shekullin e VIII. Qysh prej asaj kohe, arti vazhdon të krijohet dhe të shihet kudo rreth ndërtesave të famshme, qendrave të biznesit dhe shtëpive të shumë njerëzve.

Shihni galerinë e mëposhtme dhe inspirohuni nga fotot, ndoshta vendosni t’i jepni edhe ju një tjetër pamje kopshtit tuaj./a.f/Dritare.net

In For Culture

Recent Posts

Buka më e mirë për rënien nga pesha

Buka është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në shtëpitë tona. Aroma e saj…

1 hour ago

Para Vlorës, flamuri i pavarësisë u valëvit… ku?

Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë.  Teksa qyteti i…

1 hour ago

A e largon kafeja dhimbjen e kokës?

Dhimbja e kokës ka efekt ngadalësues për të gjithë organizmin. Njeriu kërkon shpëtim të menjëhershëm…

1 hour ago

​Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Dhimbjet e kokës shpesh nuk shkaktohen nga sëmundje, por nga patogjenë që janë pjesë e…

2 hours ago

Mësoni vitaminat që ju mbrojnë nga COVID-19

Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të  mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje.…

2 hours ago

Spastrimi etnik ndaj shqiptarëve të Follolinës dhe Prespës me ndihmën e ushtrisë franceze (Foto)

Fotografitë e sjellura më poshtë tregojnë historinë e dhimbshme të spastrimit etnik të shqiptarëve të…

4 hours ago