6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home Uncategorized A mund ta ngrijmë qumështin?

A mund ta ngrijmë qumështin?

Produkti që ndoshta më shpesh hedhim është qumështi, sepse pasi hapet pishet shpejt. Por si t’ja bëjmë që të mos e çojmë dëm? Për fat të mirë, ne dime një truk të thjeshtë dhe do ta ndajmë me ju.

Ju mund ta ngrini qumështin!

Po, qumështi mund të zgjasë për disa muaj në frigorifer, nëse e fusni në ngrirje. Kur ju të keni nevojë për të, mund ta nxirrni dhe ta përdorni. Zakonisht qumështi i ngrirë përdoret për gatim.

A mund ta ngrijmë qumështin?

Këshilla për ngrirjen e qumështit!

Lini edhe pak vend bosh në enën që e fusni në ngrirje.

Ena duhet të jetë hermetike. Qumështi është shumë i ndjeshëm për marrjen e aromave nga ushqime të tjera në frigorifer.

Qumështi pa yndyrë është më miqësor me ngrirjen sesa qumështi me yndyrë të plotë.

Qumështi me një përmbajtje më të lartë yndyre ndahet më lehtë kur shkrihet.

A mund ta ngrijmë qumështin?

Si të shkrini qumështin e ngrirë!

Thjesht lini qumështin e ngrirë në frigorifer që të shkrihet brenda natës./E.B-dritare.net

A mund ta ngrijmë qumështin?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Zbuloni arsyen se përse nuk duhet ta karikoni telefonin tuaj në makinë

Një nga zakonet e shumë njerëzve në lidhje me përdorimin e telefonit të tyre celular është ta vendosin për karikim në makinë...

Nuk duhet ta përsërisni më/ Ky është gabimi fatal që ju krijon rrudha rreth syve

Siç e dimë, koha kalon dhe rrudhat vijnë. Por nuk është vetëm mosha që është “përgjegjëse” për rrudhat, por dhe mënyra e...

E paskemi ditur gabim/ Këto 16 produkte nuk duhen mbajtur kurrë në frigorifer!

Mund të jetë e vështirë të vendosni se cilat ushqime duhet të futen në frigorifer. Për të ruajtur aromën dhe vlerën e...

A mund të fitoni imunitet kundër virusit nëse kaloni gripin? Ja çfarë ndodh me trupin

Hulumtimet tregojnë se disa njerëz mund të kenë antitrupa pas marrjes së ftohjes së zakonshme, që gjithashtu mund të ofrojë njëfarë niveli...

Recent Comments