Categories: KËSHILLA

Ja cila është çokollata më e mirë në botë!

Të gjithë kemi shijet tona tek ëmbëlsirat, e sidomos kur vjen puna tek çokollatat.

Nestle, ka bërë një sondazh ku kanë marrë pjesë më shumë se 100 mijë persona, të cilët kanë zgjedhur për çokollatën më të mirë.

“KitKat” është shpallur si çokollata më e mirë në botë, dhe një ndër arsyet pse mendohet që “KitKat” ka dalë më e votuara është që ajo shitet në ҫdo cep të botës.

Gjithsesi, ky artikull ishte sa për t’iu informuar se cila çokollatë është votuar më shumë, ju vazhdoni të hani cilën ta dëshironi./ I.M-Dritare.net

In For Culture

Recent Posts

Sa kohë i duhet njerëzimit të zbulojë një vaksinë / Shembuj historik

Në të gjithë botën, shkencëtarët po punojnë me shpejtësi rekord për të zhvilluar një vaksinë…

3 hours ago

Si të përdorni sodën e bukës për flokë të gjatë e të shëndetshëm

Flokët janë një pjesë shumë e brishtë e trupit të njeriut por shumë i rëndësishëm…

3 hours ago

Gjon Mili, fotografi shqiptar që çuditi Hollywood-in

Gazeta  franceze “Nuit et Jour” ka botuar, me 12 korrik të 1945, në faqen n°8,…

3 hours ago

Arnold von Harff: Si e fliste Skënderbeu gjuhën shqipe

Arnold von Harff, një kalorës, udhëtar dhe shkrimtar gjerman, u lind rreth vitit 1471 në…

5 hours ago

Hapja e shkollës shqipe për vajza në Korçë, historia e luftës kundër injorancës

“Historia e shkollës së parë shqiptare për vajza, është si një romancë plot aventura. Është…

5 hours ago

Zogu me sistem aerodinamik të një “avioni luftarak” thyen rekordin botëror të fluturimit

Një zog që thuhet të ketë ndërtimin aerodinamik të një “avioni luftarak” është gjurmuar duke…

5 hours ago