Categories: SHKENCË/TECH

Facebook me një reaksion të ri, përmes së cilit mund t’ju tregoni të afërmve se sa i doni

Në një kohë të vështirë si kjo, kur të gjithë jemi mbyllur dhe i kemi larg njerëzit më të afërm, duam që të jemi në kontakt me ta dhe të ndjejmë sërish se na duan.

Për të ndihmuar në këtë drejtim, është lansuar reaksioni i ri ‘Care’, që është në dispozicion në Facebook dhe Messenger, transmeton Telegrafi.

Lidhur me këtë reagim është thënë edhe më herët nga kërkuesja e risive të rrjeteve sociale, Jane Manchun Wong, ndërsa tani është konfirmuar lansimi i reaksionit.

Bazuar në një postim, ky reaksion është krijuar që në kohën e pandemisë me coronavirus, të gjithë të kenë mundësi të dërgojnë përshëndetje të ngrohta dhe të tregojnë sa i duan miqtë apo familjarët.

“Megjithëse të ndarë në largësi, ne jemi në këtë së bashku”, është një prej thënieve të shumta, që mund të zgjidhen, krahas emojive me zemra dhe fytyra të buzëqeshura.

In For Culture

Recent Posts

Me plis në Paris edhe në vitet e 60’ta(Foto)

Shqiptarët edhe në vitit e 60’ta kishin shkuar me Plis në Paris. Këtë e dëshmon…

1 hour ago

Pse është keq të derdhësh kripën?

KISHA APO DA VINÇI?.. Në Mesjetë, kripa cilësohej si burim i çmuar. Kushtonte shumë dhe…

12 hours ago

Duhet ta dini që falë këtij gjeniu, e gjithë bota na quan Albania

Më 23 korrik të vitit 90 në Aleksandri, provincë romake, Egjipt – lindi Klaudius Ptolemy…

15 hours ago

E dini pse aeroplanët janë të lyer me ngjyrë të bardhë? Nuk jua pret mendja

Çdo kompani avionësh ka logon edhe emrin e saj në bishtin e aeroplanit, por shumica…

16 hours ago

E dinit cili është shteti më i vjetër në Evropë?

Bullgaria është shteti më i vjetër në Evropë, vend ky që nuk ka ndryshuar emrin…

17 hours ago

Cilat janë ushqimet që shkaktojnë dhimbje koke – Çfarë duhet të bëni

Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, atëherë një nga shkaktarët mund të…

17 hours ago