Categories: SHKENCË/TECH

Dëshironi të ktheni bisedat në “WhatsApp”? Kjo është mënyra që ju ndihmon

“WhatsApp” mund të konsiderohet si aplikacioni më i përdorur në të gjithë botën. Përdoruesit e tij shtohen dita-ditës dhe kompania gjithmonë përpiqet që t’ju përshtatet kërkesave të tyre. Prej disa kohësh kompania ka vendosur opsionin e fshirjes së një mesazhi, të cilin pendohesh që e ke dërguar dhe mendon se personi tjetër nuk do e shohë. Por, jo.

Ekziston një mënyrë që ai mund ta lexojë pas disa kohësh.

Për të gjithë ju që dëshironi të ktheni në telefonin tuaj bisedat e vjetra që i keni fshirë, “Android Central” ju tregon një mënyrë shumë të thjeshtë. Mjafton të fshini aplikacionin dhe ta shkarkoni përsëri. Pasi e shkarkoni do ju dalë një opsion “Backup” mjafton të klikoni aty dhe mesazhet do të rikthehen nga e para.

Në këtë mënyrë fshirja e mesazheve nuk është aspak e sigurtë, kështu që mendohuni mirë para se të shkruani diçka.

In For Culture

Recent Posts

Ballit Kombëtar: ”Deklarata e juaj mbi Ballistët, nuk i ka hije një historiani, i cili akuzon pa fakte e pa dokumenta,..”

Balli Kombëtar drejtuar Fan Nolit  Letra e hapur e Ballit Kombëtar drejtuar Fan Nolit, Gazeta…

7 hours ago

Ceremonia e vitit 1928, si u shpall mbret Ahmet Zogu

TIRANË- “Excelsior” ka botuar, të enjten e 6 shtatorit dhe të premten e 7 shtatorit 1928, në faqet n°6, fotografitë…

8 hours ago

Shëron kollën, ky është shurupi natyral me katër përbërës që mund ta përgatisni edhe në kushte shtëpie

Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e ftohura, por mund të jetë simptomë…

8 hours ago

Kur kandidatët për deputetë premtonin ujë, drita e rrugë, historia e panjohur e fushatës elektorale të 1921-it

Publikohet historia e panjohur të zhvillimit të zgjedhjeve të para parlamentare që u mbajtën në…

8 hours ago

Durrsakët që drejtuan universitetet kryesore evropiane

Në një shkrim të Profesor Doktor Jahja Drançollit flitet për disa durrsakë të cilët kanë…

8 hours ago

Ushqimet që mund ti konsumoni edhe pas skadencës

Koha të gëzoheni, sepse sot ju kemi sjell një listë të ushqimeve të cilat mund…

9 hours ago