Categories: SOCIALE

Rastet që kanë shokuar botën(Foto)

Bota është përballur gjithmonë me situata të vështira dhe momente që zor se mund të harrohen.

Emigracioni, shpërthimet bërthamore, sulmet, epidemitë kanë qenë shkaktarët kryesorë të humbjeve të jetëve në masë.

Por, vendet e varfra janë përballur edhe me urinë e tejskajshme, e cila ka shkaktuar shumë viktima.

Më poshtë po ju sjellim disa nga fotot që kanë lënë gjurmë në histori dhe kurrë nuk do të harrohen.

Yo

In For Culture

Recent Posts

Enver Hoxha (1966): Kosova është shqiptare, mbetet shqiptare dhe i përket Shqipërisë

Me rastin e shkarkimit, që Josip Broz Tito dhe udhëheqja më e lartë e Jugosllavisë,…

18 mins ago

Zbulohet vizatimi 2,000-vjeçar në formë të një maceje(Foto)

Në Peru është zbuluar një vizatim në tokën shkretirore ,ai ka formën e një maceje…

50 mins ago

NASA në misionin e tyre, me sukses prekën asteroidin

Pasi orbitoi rreth Tokës asteroidi Bennu për gati dy vjet, anija kozmike e NASA-s OSIRIS-REx…

1 hour ago

58 TË SHËRUAR DHE 159 RASTE ME COVID-19!

58 TË SHËRUAR DHE 159 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

1 hour ago

Hëna mund të ketë mbrojtur atmosferën e Tokës nga Dielli para 4 miliardë viteve

Hëna mund të ketë mbrojtur atmosferën e Tokës nga Dielli që ka qenë më aktive,…

1 hour ago

Kur ndryshon ora këtë vjeshtë dhe si lëvizin akrepat

Edhe pse u diskutua se shumë shpejt ora do të qëndrojë e njëjta, duket se…

1 hour ago