Categories: KURIOZITETE

Nuk do e besoni që janë në tokë, ndërtesat më madhështore në botë (FOTO)

Të gjithë kemi dëgjuar për 7 mrekullitë e botës që nga kohërat e lashta. Por besojeni apo jo, ka edhe ndërtesa më madhështore që meritojnë vëmendjen tonë.

Këto ndërtesa moderne mund të plotësojnë listën e mrekullive. Ne po ju tregojmë disa prej tyre, që e çojnë imagjinatën tonë në të tjera nivele. Qytetërimi ynë duhet të jetë krenar për këto kryevepra arkitekturore.


In For Culture

Recent Posts

4 arsyet më të zakonshme përse lulet dhe bimët vyshken, ja zgjidhja për çdo problem

Të kujdesesh për bimët e lulet në vazo duket mjaft e lehtë deri në momentin…

3 hours ago

“Shtëpia e Bardhë”, kur u vendos guri i parë i themelit dhe si u vendos ky emër

Ndërtimi i Shtëpisë së Bardhë nisi me gurin e parë të themelit, më 13 tetor…

4 hours ago

Nëse jeni djegur, ja masat urgjente për të mos mbetur shenja

Nëse aksidentalisht jeni djegur me hekur apo ju është derdhur kafeja e nxehtë, duhet të…

4 hours ago

Njerëzit që braktisën shkollën, por ndryshuan botën!

Një nga çmimet më prestigjiozë, që një person mund të marrë në rrugëtimin e jetës,…

4 hours ago

Mbajeni gripin dhe virozat sa më larg vetes duke shmangur këto gabime në të përditshmen tuaj

Moti i paqëndrueshëm, luhatjet e temperaturave, qëndrimi për një kohë të gjatë në ambiente të…

4 hours ago

Kosova në Ilirikun e vitit 1689

Historiani Jahja Drançolli, ka publikuar një pjesë të hartës së Ilirikut, marrë nga atlasi i…

5 hours ago