6.1 C
Pristina
Thursday, January 21, 2021
Home LETËRSI Libra që duhet t’i lexoni patjetër: “Një histori e shkurtër e kohës”...

Libra që duhet t’i lexoni patjetër: “Një histori e shkurtër e kohës” nga Stephen Hawking

Shumica e librave shkencorë, madje edhe ato të shkruara mirë, duken pak a shumë si libra shkollorë, por fizikani, kozmologu dhe shkrimtari i njohur anglez Stephen Hawking arrin të kthejë disa nga pyetjet më të thella të botës – Si filloi universi? 

Çfarë ndodh në fund? — në një lexim tërheqës, tek libri i tij “Një histori të shkurtër të kohës”. Një udhëzues modern i fizikës për lexuesit e përgjithshëm, ky libër arrin të bëjë elementët më misteriozë të universit, vrimat e zeza dhe kuarkët, mbretërorë, të lehtë dhe tërësisht të kuptueshëm dhe arritshëm për këdo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Testamenti i korçarit që u bë biznesmeni më i fuqishëm në Rumani

Janë të shumtë ata patriot që shkrinë pasurinë dhe mundin e tyre për të mirën e çështjes kombëtare, ndërsa sot janë mbuluar...

“Ç’t’i bësh! S’më rrihet pa shkrepur një varg” – AGOLLI, POETI I TOKËS, NJERIUT DHE… VDEKJES.

Nga Anila Mullahi/Agolli e nisi krijimtarinë e tij me vargje dhe shkroi gjatë gjithë jetës së tij poezi,...

Çfarë ndodh kur ne konsumojmë Coca Cola? Këto janë efektet negative të saj në organizëm…

Në dhjetë minutat e para pasi kemi pirë një kanaçe apo shishe Coca Cola: 10 lugë sheqer depërtojnë në sistemin tuaj trupor....

Mësoni si të mbushni celularin pa mbushës

Kur nisemi për udhëtim, të gjithëve na ndodh të harrojmë diçka. Cështja na duket serioze kur vëmë re se në çantë ose...

Recent Comments