6.1 C
Pristina
Sunday, January 17, 2021
Home KËSHILLA Përse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar, cilat janë efektet...

Përse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar, cilat janë efektet e kësaj metode?

Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila prej nesh është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë veprimin e kohës, mungesën e përkujdesjes së vazhdueshme apo në rastin më të keq përdorimin e produkteve toksike. Shpeshherë këto alternativa nuk gjenden aspak në kremërat dhe trajtimet e shtrenjta, por në disa truke të thjeshta e si gjithmonë femrat koreane gjithmonë kanë diçka për të na mësuar.

Në artikullin e sotëm, Living do t’ju zbulojë efektin çudibërës të ujit të gazuar dhe përdorimit të tij në trajtimin e fytyrës. Mbushni një enë (një legen ose tas të madh për shembull) ujë të gazuar, në qoftë se nuk duroni dot “gudulisjet” e shkaktuara nga flluskat gjysma të mbushet me ujë të gazuar dhe gjysma tjetër e enës me ujë mineral natyral) dhe zhysni fytyrën për 5-10 minuta.

Flluskat e dioksidit të karbonit lejojnë oksigjenimin e epidermës, hapin poret dhe lehtësojnë heqjen e papastërtive. Trajtimi i fytyrës me ujë të gazuar është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, si dhe nuk shkakton kurrfarë efekti anësor apo irritimi. Larja e fytyrës ujë të gazuar hidraton lëkurën, bashkon fibrat e kolagjenit duke i dhënë qëndrueshmëri asaj dhe rrit qarkullimin e gjakut në këtë pjesë të trupit.

Shënim: Rekomandohet vetëm një herë në javë dhe vetëm brenda një muaji do të shihni sa e shëndetshme dhe e shndritshme do të duket lëkura juaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Foto nga gazeta serbe ” Politika ” me 26. Tetor 1912

Me 25 Tetor erdhën 8 vagona nga Presheva në Beograd, që ishin nisur nga binari i katërt, binar i cili njihet si...

Do Të Kthehem Nënë..

‘’Do Të Kthehem Nënë’’, këngë e kënduar nga Jusuf Gërvalla, kushtuar nënës së tij. /InforCulture.infoN’mendime më ke treturTani,...

39 vjet nga vrasja e Lajmëtarëve të Lirisë

1.Sot, 39 vjet, në Untergruppenbach, afër Helbronit, në Gjermani, u vranë në një atentat tre prijësit e shquar të Lëvizjes Kombëtare të...

Historia e kartave të kreditit ndër vite

Në ditët e sotme kartat e kreditit kanë hyrë në përdorim të përditshëm të çdo personi mbi 18 vjeç. Me evoluimin e...

Recent Comments