Categories: KËSHILLA

Ky ilaç pastron arteriet dhe e forcon sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër

Ky ilaç pastron arteriet dhe e forcon sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër

Ekziston një recetë e vjetër shumë efikase, që do të pastrojë në mënyrë efektive arteriet tuaja, dhe do të pengojë kalcifikimin. Përveç këtyre përdorimeve parësore, ai përmban përbërës të fuqishëm natyrorë, që do të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj të përgjithshëm, ul kolesterolin dhe rrit sistemin imunitar.

Përbërësit:

-1 copë e vogël e rrënjës së xhenxhefilit

-4 limonë të papjekur (organikë)

-4 kokrra hudhër

-2 litra ujë

Metoda e përgatitjes:

Lani limonët dhe pritini në copa.

Qëroni hudhrat dhe vendoseni në një blender së bashku me limonin dhe xhenxhefilin.

Derdhni përzierjen në një tas më të thellë. Hidhini ujin dhe vendoseni në zjarr. Pas zjeries hiqeni tenxheren dhe lëreni ftohjen.

Pasi të ftohet, vendoseni në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorni:

Pini gjysmë gote çdo ditë, të paktën 2 orë para ngrënies ose me stomak bosh.

Trajtimi zgjat 3 javë, pasuar nga pauza e një jave dhe vazhdon me një cikël tjetër, nëse është e nevojshme.

Para çdo konsumimi, shkundni mirë shishën për shkak të depozitave të krijuara.oranews

In For Culture

Recent Posts

Me plis në Paris edhe në vitet e 60’ta(Foto)

Shqiptarët edhe në vitit e 60’ta kishin shkuar me Plis në Paris. Këtë e dëshmon…

12 mins ago

Pse është keq të derdhësh kripën?

KISHA APO DA VINÇI?.. Në Mesjetë, kripa cilësohej si burim i çmuar. Kushtonte shumë dhe…

11 hours ago

Duhet ta dini që falë këtij gjeniu, e gjithë bota na quan Albania

Më 23 korrik të vitit 90 në Aleksandri, provincë romake, Egjipt – lindi Klaudius Ptolemy…

14 hours ago

E dini pse aeroplanët janë të lyer me ngjyrë të bardhë? Nuk jua pret mendja

Çdo kompani avionësh ka logon edhe emrin e saj në bishtin e aeroplanit, por shumica…

16 hours ago

E dinit cili është shteti më i vjetër në Evropë?

Bullgaria është shteti më i vjetër në Evropë, vend ky që nuk ka ndryshuar emrin…

16 hours ago

Cilat janë ushqimet që shkaktojnë dhimbje koke – Çfarë duhet të bëni

Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, atëherë një nga shkaktarët mund të…

16 hours ago