6.1 C
Pristina
Friday, February 26, 2021
Home KËSHILLA Ky ilaç pastron arteriet dhe e forcon sistemin imunitar brenda një kohë...

Ky ilaç pastron arteriet dhe e forcon sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër

Ky ilaç pastron arteriet dhe e forcon sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër

Ekziston një recetë e vjetër shumë efikase, që do të pastrojë në mënyrë efektive arteriet tuaja, dhe do të pengojë kalcifikimin. Përveç këtyre përdorimeve parësore, ai përmban përbërës të fuqishëm natyrorë, që do të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj të përgjithshëm, ul kolesterolin dhe rrit sistemin imunitar.

Përbërësit:

-1 copë e vogël e rrënjës së xhenxhefilit

-4 limonë të papjekur (organikë)

-4 kokrra hudhër

-2 litra ujë

Metoda e përgatitjes:

Lani limonët dhe pritini në copa.

Qëroni hudhrat dhe vendoseni në një blender së bashku me limonin dhe xhenxhefilin.

Derdhni përzierjen në një tas më të thellë. Hidhini ujin dhe vendoseni në zjarr. Pas zjeries hiqeni tenxheren dhe lëreni ftohjen.

Pasi të ftohet, vendoseni në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorni:

Pini gjysmë gote çdo ditë, të paktën 2 orë para ngrënies ose me stomak bosh.

Trajtimi zgjat 3 javë, pasuar nga pauza e një jave dhe vazhdon me një cikël tjetër, nëse është e nevojshme.

Para çdo konsumimi, shkundni mirë shishën për shkak të depozitave të krijuara.oranews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A është më mirë ta fikim bojlerin apo ta mbajmë vazhdimisht të ndezur?

Dilema e përhershme e çdo familjeje është – a ta fikin apo ta lënë vazhdimisht bojlerin të ndezur, në mënyrë që të...

Çdo turist paguhet nëse e viziton këtë qytet

Është një qytet i vogël në Kaliforni, ku vizitorët paguajnë nëse shkojnë aty. Autoritetet kanë vendosur 100 dollarë për çdo turist. Programi...

Përkrenarja e Gjergj Kstrioti-Skënderbeut, identike me atë të Mbretit Pirro të Epirit

Përkrenarja e Skënderbeut është bërë prej metali të bardhë, të stolisur me një shirit të veshur me ar. Në majë të saj rri...

E kanë goditur 21 vetura, kjo është shtëpia më e rrezikshme për të jetuar

Vetëm në 6 vitet e fundit, ajo është goditur nga 21 automjete.Aksidenti i...

Recent Comments