Categories: RETROSPEKTIVË

Kështu dukej brenda një aeroplan në vitin 1930(Foto)

Komoditeti që ofrojnë kompanitë ajrore përgjatë fluturimit me aeroplan duket qartë se ka avancuar ,dhe atë në mënyrë thuajse të pabesueshme,shkruan InforCulture.Info

Ulëse të buta e komode, shërbim i veçantë e hapësirë e klasit të lartë gjindet në secilin aeroplan të kohës sonë.

Mirëpo a keni menduar ndonjëherë se si kanë qenë aeroplanët e së kaluarës?! Si kanë qenë ulëset ,shërbimi e dritaret?!

Ndoshta nuk keni pasur rastin të shihni asnjëherë se si është dukur një aeroplan në vitin 1930.

Më poshtë mund ta shihni një fotografi që tregon se si është dukur brenda një aeroplan në vitin 1930,dhe mund ta vëreni se aeroplanët e dikurshëm paskan qenë vërtetë shumë ndryshe nga ata që janë sot,përcjell InforCulture.Info

Karriget nuk të ngjasojnë aspak me ato që kanë aeroplanët e sotëm ,hapësira brenda është shumë e ngushtë dhe dritaret e perdet aq klasike sa të duket sikur jeni brenda një shtëpize druri.

InforCulture.Info

In For Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

1 day ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

1 day ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

1 day ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

1 day ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

1 day ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

1 day ago