6.1 C
Pristina
Saturday, January 16, 2021
Home SHKENCË/TECH Google përgatit aplikacion për filma falas

Google përgatit aplikacion për filma falas

Google po punon në një funksion të ri për aplikacionin e tij Play Movies, i cili lejon përdoruesit të shikojnë qindra filma falas, por me reklama të aktivizuara.

Kjo është shkruar nga XDA Developers dhe 9to5 Google, e cila raportohet se kishte një pasqyrë në kodin e aplikacionit të ri Play Movies. Ndërsa shkruajnë, një pjesë e kodit tregon qartë “Qindra filma, me disa reklama”.

Siç thonë ata, linja të tjera të kodit flasin më tej në mbështetje të këtij funksioni.

Nuk është plotësisht e qartë, sidoqoftë, cilat filma mund të ofrohen, por ndoshta nuk duhet të shpresojmë për krijimet më të fundit në Hollywood duke pasur parasysh pretendimet se filmat do të jenë falas.

Google ende nuk ka njoftuar zyrtarisht asgjë në lidhje me filmat falas në aplikacionin Play Movies. Megjithatë, nëse këto pretendime janë të vërteta, mund të jetë fillimi i konkurrencës me Netflix, Disney + dhe platforma të ngjashme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Bankënota 20-dollarëshe që kushton afro 60 mijë dollarë

Një bankënotë e rrallë 20-dollarëshe me një afishe bananeje në të, është aktualisht për shitje përmes “Heritage Auctions”, një shtëpi ankandi me...

Çfarë dimë me siguri për ndërtimin e Piramidave Egjiptiane?

Të tre piramidat e Faraonëve Cheops, Chefren dhe Menkaure janë ende atje në pllajën e Gizës, pas mijëvjetësh, për të dëshmuar madhështinë...

Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta

Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohtaStina e dimrit është ideale...

Shndërrimi i aeroportit të Shanghait në një park përrallor(Foto)

Ka gati pesë vjet që autoritetet kanë hequr dorë nga aeroporti Longhua në Shanghai, por jo edhe ka hapësira.

Recent Comments