6.1 C
Pristina
Wednesday, January 20, 2021
Home KULTURË Vizitë virtuale në Muzeun Etnografik të Beratit

Vizitë virtuale në Muzeun Etnografik të Beratit

Në kushtet e vetizolimit në shtëpi që është përfshirë vendi, si masë mbrojtje kundër përhapjes së virusit COVID-19, ministrja e Kulturës Elva Margariti sugjeron që qytetarët dhe artdashësit të vizitojnë nga shtëpia, virtualisht, dy skica të realizuara nga turistët, pasi kanë vizituar Muzeun Etnografik në Berat.

“Këto dy skica janë realizuar nga turistët, pasi kanë vizituar Muzeun Etnografik në Berat.
Në pamundësi për ta vizituar ato fizikisht, gjatë këtyre ditëve, ju ftoj ta vizitojmë nga shtëpitë tona, virtualisht”, shprehet Margariti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Historia e 7 familjeve shqiptare që ndërtuan qytezën arbëreshe

Në Kalabrinë e brigjeve të Tirrenit qyteza më e njohur dhe më e rëndësishme e “gjegëve” të zonës është Falconara Albanese.

“Toka po rrotullohet më shpejt”/ Shkencëtarët raportojnë fenomenin

Edhe vetë planeti, thotë USA Today, kërkonte që ta linte sa më shpejt pas 2020-ën; sipas të përditshmes së njohur amerikane, Toka...

Shqiptari nga Korsika” kështu e quanin mediat zvicerane, Bonapartën!

Përpara se të vijë shqiptari nga Korsika, Napoleon Bonaparta, Zvicra ishte një demokraci dhe nuk kishte nevojë për një Keshill Federal, sepse...

I keni të gjithë në shtëpi/ Këto janë ushqimet që na shpëtojnë nga dhimbjet e forta të kokës

Dhembja e kokës ndonjëherë shkaktohet nga mungesa e vitaminave, të cilat gjenden në disa artikuj që e eliminojnë kokëdhimbjen

Recent Comments