6.1 C
Pristina
Saturday, March 6, 2021
Home ART Mozaikët mahnitës nga rëra dhe guaskat(Foto)

Mozaikët mahnitës nga rëra dhe guaskat(Foto)

Svetlana Ivanchenko, artiste nga Ukraina, është e njohur botërisht për mozaikët fantastikë që i krijon nga materialet që i gjen në bregdet – rëra dhe guaskat.

Punimet e saj – fytyrat ekzotike në plazh dhe shkretëtirë – janë të mahnitshme dhe duken aq reale, sa që vështirë të besohet se ato janë punuar nga këto materiale.

Në vijim ju sjellim fotogalerinë me punimet e Svetlanës, ku gërshëtohen bukuria dhe arti nga bota e njerëzve, kafshëve dhe bimëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vendi i parë në Evropë që lejon hyrjen e pasagjerëve të pavaksinuar

Numri i rasteve të regjistruara rishtas është krejt i vogël, dhe njerëzit e vaksinuar, si dhe ata që janë rikuperuar nga koronavirusi...

Historia e një greku që u vra për Shqipërinë(Video)

Histori e jashtzakonshme e një njeriu që dha jetën për Shqipërinë,ësht ajo e Lefter Talos nga zona  Vurgut që i përkiste minoritetit...

Ishulli grek pa Covid-19, të gjithë banorët të vaksinuar

Vendi i parë pa Covid-19 në Evropë është ishulli Kastelorizo në Greqi, ku të gjithë banorët janë vaksinuar.Një...

Pse Cezari tha frazën e njohur: “Erdha, pashë, fitova”?

Pse i konsideroi banorët e Britanisë, “hordhi barbarësh që shkëmbejnë gratë dhe torturojnë pulat”.Fraza e famshme e Jul Cezarit përmbledh fitoren e...

Recent Comments