6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home RETROSPEKTIVË Video e rrallë, Mitrovica në vitin 1920(video)

Video e rrallë, Mitrovica në vitin 1920(video)

Një video inqizim shumë i rrallë i qytetit të Mitrovicës ekziston në YouTube.

Video mendohet se është bërë në vitin 1920, sipas personit që e ka ngarkuar këtë video të shkurtë në Youtube. Vjetërsia e vertetë e saj nuk është konstatuar saktësisht, por në bazë të ndërtimit të qytetit dhe veshjes së njerëzve që shihen në një sekuencë të kësaj videoje mund të themi që kemi të bëjmë me një video të po atyre viteve, shkuran InforCulture.info

Në linkun më poshtë mund ta shihni videon. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Epike! Luani i zemëruar “gjuan” një hienë(Video)

Luanët meshkuj konsiderohen si një nga kafshët më të fuqishme, por përsëri ata janë të detyruar të përballen me konkurrencën nga hienat...

Gjaku i Artë”: Grupi që vetëm 43 persona e kanë në të gjithë botën

Në vitin 1961 u zbulua një lloj gjaku i cili i përkiste një gruaje Aborigjene Australiane. Me pas u tregua se vetem...

Serbia në shok nga historianja serbe: Mjaft më me gënjeshtra për shqiptarët, ata janë autoktonë

Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve...

Këto janë simptomat e para të migrenës

Njerëzit e klasifikuar si obezë janë më të rrezikuar nga episodet e përsëritura të migrenës.Këtë e thotë një...

Recent Comments