Categories: KAFSHËT

Rrëqebulli i Ballkanit: Specia e rrallë e fotografuar në “Bjeshkët e Nemuna”

Sesionin i 8, i mrekullueshëm dhe i guximshëm fotografik i Rrëqebullit është postuar sot nga organizata ‘Era group’ e cila merret me promovimin dhe rritjen e vetëdijes për mjedisin, shkruan InforCulture.info

. Në fotografitë e postuara shihet Rrëqebulli, specie kjo e rrallë në botë dhe në tërë territorin e Ballkanit. Poashtu, kjo specie është edhe nënlloji më i rrezikuar në botë, siç edhe e kanë pershkruar në fotografitë e postuara. Në këtë sesion fotografik Rrëqebulli shihet duke qëndruat i qetë në parkun kombëtar në Bjeshkët e Nemuna. Më poshtë mundë të shikoni fotografitë dhe postimin e plotë të kompanisë në fjalë:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158167860104414&id=301070904413

InFor. Culture

Recent Posts

Ushqimet që ndalojnë gërhitjen

Gërhitja është një problem që prek shumë njerëz në mbarë botën. Zhurma e bezdisshme e…

15 hours ago

Çfarë ishin konkurset blegtorale që u zhvilluan në Shqipëri nga 1929 deri në 1936 (FOTOT)

Konkurset blegtorale janë zhvilluar në Shqipëri për herë të parë në vitin 1929 në Tiranë…

15 hours ago

Si të përmirësoni lidhjen Wi-Fi në shtëpi dhe të keni internet më të shpejtë

Ndërsa koronavirusi vazhdon të përhapet, shumë njerëz e gjejnë veten duke punuar ose studiuar nga…

16 hours ago

A duhen përdorur antibiotikët kur jeni me grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve.…

17 hours ago

Daisugi, teknikë e lashtë japoneze e mbjelljes “pemë mbi pemë”

Japonia është një vend intrigues (veçanërisht për një të huaj) që nuk pushon së mahnituri…

17 hours ago

Rigjeneroni flokët tuaj me uthull molle, limon dhe birrë

Flokët mund të dobësohen dhe të fillojnë të bien për shumë arsye, duke filluar nga…

17 hours ago