Categories: KAFSHËTVIDEO

Video impresionuese e qenushes që shpëton të voglin e saj(Video)

Qenushja bën gjithçka që është e mundur që të shpëtojë të voglin e saj.
Kjo video impresionuese tregon më së miri se sa e ngjashme është jeta e kafshëve me atë të njerëzve.


“NJË NËNË BËN ÇDO GJË PËR TË MBROJTUR FËMIJËN E SAJ, PA MARRË PARASYSH RRETHANAT!”

Kjo video na e dëshmon se një thënie e tillë si për njerëzit vlen edhe për kafshët,shkruan InforCulture.info

Pamjet e kësaj videoje shfaqin një qenushe nënë e cila mundohet me tërë forcën që të largojë ujin që kishte grumbulluar shiu dhe të futet në gropëzën ku kishte ngecur i vogli i saj.

Pas disa çastesh ajo futet dhe e nxjerrë atë ,duke ia shpëtuar jetën.

Shikojeni videon e plotë:

https://www.facebook.com/WildCharlesShow/videos/2790134457931941/?t=1
In For Culture

Recent Posts

Buka më e mirë për rënien nga pesha

Buka është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në shtëpitë tona. Aroma e saj…

19 mins ago

Para Vlorës, flamuri i pavarësisë u valëvit… ku?

Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë.  Teksa qyteti i…

43 mins ago

A e largon kafeja dhimbjen e kokës?

Dhimbja e kokës ka efekt ngadalësues për të gjithë organizmin. Njeriu kërkon shpëtim të menjëhershëm…

44 mins ago

​Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Dhimbjet e kokës shpesh nuk shkaktohen nga sëmundje, por nga patogjenë që janë pjesë e…

60 mins ago

Mësoni vitaminat që ju mbrojnë nga COVID-19

Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të  mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje.…

1 hour ago

Spastrimi etnik ndaj shqiptarëve të Follolinës dhe Prespës me ndihmën e ushtrisë franceze (Foto)

Fotografitë e sjellura më poshtë tregojnë historinë e dhimbshme të spastrimit etnik të shqiptarëve të…

4 hours ago