Categories: SOCIALE

Rregulli kryesor gjatë votimit nesër në Podujevë: 2 metra larg njëri-tjetrit

Zgjedhje të pazakonshme do të zhvillohen nesër në Republikën e Kosovës. Banorët e Podujevës do të votojnë ndryshe nga herët e kaluara, pasi në Kosova janë konfirmuar rastet e infektimit me covid-19.

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka konfirmuar se instituti i tyre i ka dhënë udhëzimet përkatëse KQZ-së.

“Të gjithë votuesit duhet të jenë larg njëri-tjetrit nga 2 metra”, ka thënë ai.

Ramadani ka thënë se nëse respketohen rregullat dhe mbahet largësia 2 metra, garanton se s’ka shansa që virusi të përhapet./

In For Culture

Recent Posts

Sa kohë i duhet njerëzimit të zbulojë një vaksinë / Shembuj historik

Në të gjithë botën, shkencëtarët po punojnë me shpejtësi rekord për të zhvilluar një vaksinë…

10 hours ago

Si të përdorni sodën e bukës për flokë të gjatë e të shëndetshëm

Flokët janë një pjesë shumë e brishtë e trupit të njeriut por shumë i rëndësishëm…

10 hours ago

Gjon Mili, fotografi shqiptar që çuditi Hollywood-in

Gazeta  franceze “Nuit et Jour” ka botuar, me 12 korrik të 1945, në faqen n°8,…

10 hours ago

Arnold von Harff: Si e fliste Skënderbeu gjuhën shqipe

Arnold von Harff, një kalorës, udhëtar dhe shkrimtar gjerman, u lind rreth vitit 1471 në…

12 hours ago

Hapja e shkollës shqipe për vajza në Korçë, historia e luftës kundër injorancës

“Historia e shkollës së parë shqiptare për vajza, është si një romancë plot aventura. Është…

12 hours ago

Zogu me sistem aerodinamik të një “avioni luftarak” thyen rekordin botëror të fluturimit

Një zog që thuhet të ketë ndërtimin aerodinamik të një “avioni luftarak” është gjurmuar duke…

13 hours ago