6.1 C
Pristina
Sunday, January 24, 2021
Home SOCIALE Kurti: Edhe Malisheva futet në karantinë

Kurti: Edhe Malisheva futet në karantinë

Kryeministri, Albin Kurti, në Kuvend ka bërë të ditur se edhe komuna e Malishevës është në karantinë.

Ky vendim i Qeverisë erdhi pas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë se edhe dy person të tjerë janë të prekur nga koronavirus, njëra nga ta është një kosovare, banore e Malishevës, që kishte ardhur në Kosovë më 3 mars 2020.

“Si qeveri sonte duhet të marrim vendimin në mënyrë elektronike që Malisheva të jeë në gjendje të njejtë sikur Klina e Vitia”, ka thënë Kurti.Shkruan IndeksOnline

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kjo është pasaporta origjinale e Bajram Currit

Gjendet pasaporta origjinale e Bajram Currit – Nga DAFINA KABASHIN’emën të Shtetit Shqyptar, gjithë auktoritet civile e ushtërore...

Prekë Cali udhëhoqi kryengritjen e Kelmendit që u zhvillua më 12 dhe 13 janar të vitit 1945

Prekë Cali u lind në Malin e Jushit barbullush të NënShkodrës, fëmija i parë i Cal Metit dhe Rudes. Preka gjatës jetës...

Zbulohen bizhuteritë e arit në Gllamnik të Podujevës

Haxhi MEHMETAJSimbolizmi i unazës, mbishkrimi dhe madhësia e vogël dëshmojnë se është një unazë fejese e një vajze...

Misteri i madh i shekullit të kaluar: Cili është shkaku i vdekjes së tmerrshme të nëntë malorëve

Para plot 62 vitesh një grup prej nëntë studentësh është nisur në kamping në malin rus Ural. Dy javë më vonë trupat...

Recent Comments